Dárkové balení
Stříbro AG 925/1000
Náramky z polodrahokamů
Bižuterie
Bytové doplňky
Textilní výrobky
Dotaz na prodejce

Potřebujete poradit?

O nás

Hance Perline
„…protože pravá krása nespočívá jen v drahých kamíncích, ale spíše v originalitě řešení.“
Jak to všechno začalo?


Jako typická holčička jsem si přála být princeznou a abych se svému snu trochu přiblížila, přehrabovala jsem se ve volných chvílích po školce v maminčiných špercích. Tam jsem poprvé začala objevovat krásy zajímavých šperků a bižuterie.
Postupem času jsem přicházela na to, že půvab a ozdoby nejsou postaveny pouze na drahém kamení, ale především na originalitě výrobku. Od dvanácti let jsem proto ráda zkoumala různorodost tvarů a zajímavých řešení jednotlivých kousků. Život mi změnilo jedno parné léto, kdy jsem během dovolené na stánku objevila několik inspirativních časopisů zaměřených na korálky a bižuterii. Před jejich koupí mě nezastavil ani fakt, že byly celé v italštině. Hned se mi v hlavě začaly tvořit nápady na rozmanitou tvorbu a fantazie se rozšiřovala s otočením každé stránky.

Malý italský úspěch
Nekonečná spirála dalších a dalších možností, kombinací, vzorů a variant, kterou v mé mysli tento italský kreativní měsíčník vzbudil, mě nezastavila ani jednoho večera. Rozhodla jsem se totiž do tohoto časopisu zaslat pár mých výrobků a odměnou mi bylo vytištění dvou kousků na stránkách mezi vybranými italskými umělci.
Jak říká můj muž: „Hravá mysl umí i sebemenší podnět přetavit v nový inovativní kousek bižuterie.“ A tu já rozhodně mám. A proto se ráda věnuji specializované výrobě na zakázky či tematickým kolekcím k svátkům (Vánoce, Velikonoce), protože jedině tak lze naplno popustit uzdu bujné fantazii, kterou jako správná zvídavá dívka mám.

Od jednoduchého rokailu až do designového hotelu
V oblasti bižuterie jsem se postupně vypracovávala. Začala jsem jednoduchým rokailem, k němuž se záhy začaly přidávat vinuté perly, skleněné broušené designové kousky od firmy Swarovski a použití stříbra. Získala jsem licenci puncovního úřadu a později sortiment bižuterie doplnila o český broušený křišťál a minerály, které používám pro tvorbu bytových doplňků. Dalším (pro mě) významným bodem bylo, když se tyto doplňky dostaly do libereckého Pytlon Grand Hotel Imperial, kde jsou umístěny v designovém pokoji Vádí.
Jak postupem času rostlo množství originálních výrobků, rozhodla jsem se jít s kůží na trh a od malých jarmarků v blízkém okolí jsem se propracovala přes trhy s řemeslnými výrobky až na velké akce, jako jsou Pálavské vinobraní, Znojemské historické vinobraní či Vánoční veletrhy v Brně. Kromě jarmarků a trhů se bižuterie HancePerline prosadila například ve významném moravském vinařství Valihrach, pro které byla vytvořena speciální sada rozlišovačů ve tvaru hroznů na vinné sklenice.

Za všechno může maminka
Kreativního ducha jsem nezdědila samozřejmě po nikom jiném než po mojí mamince. Tu jsem svým nadšením inspirovala, až sama začala znovu šít a doplňuje tak moji tvorbu výrobou látkových věcí. V nabídce tak nyní máme i nákupní tašky, batůžky, kosmetické váčky, obaly na knížky, ale i obaly na tablety nebo nejnověji sáčky z ekologické síťky na chleba, koření, ovoce a zeleninu.
Stejně jako u bižuterie se nebojíme náročných úkolů, a proto mohla vzniknout například taška s osmi kapsami. Aby se propojilo naše umění, zdobím batůžky a tašky svými ručně malovanými moravskými vzory či obrázky na přání. A tak jsem už měla tu čest nakreslit například auto značky Audi pro vášnivého řidiče nebo valentýnský obrázek s kostkami Lego. Někdy je to opravdu výzva! Sadu batůžků a tašek s motivem vlaků vytvářím i pro Společnost moravských parkových drah, která je nabízí na svém modelovém nádraží Parkové dráhy Brno u nákupního centra Olympia.